Wygodne damskie koturny

Jeśli mowa o butach na koturnie to tego lata warto zwrócić na nie szczególną Czerwone sandałki na koturnieuwagę. A to dlatego, że skupili się na nich światowej sławy projektanci mody, którzy podczas tworzenia swoich projektów zainspirowali się modą szalonych lat 70. XX wieku.

Lata 70. to czas pełnej swobody – hipisowskie ubrania w stylu boho, kolorowe tkaniny, wielkie okulary przeciwsłoneczne i oczywiście buty na kilkucentymetrowych podeszwach. Tak w kilku słowach można by opisać modę tego okresu. Wtedy, podczas wyboru stroju ludzie nie zastanawiali się zbyt długo nad jego wyglądem, miał on być po prostu radosny, kolorowy, a jednocześnie praktyczny.

Nie można nie zauważyć, że buty na koturnie to idealny dodatek zarówno do spódnic/sukienek, jak i do spodni (najlepiej o fasonie dzwonów). W zależności od wysokości koturny może być ona w różnoraki sposób ozdobiona. W tym roku najpopularniejsze mają być koturny udekorowane naturalnymi elementami, m.in. fantazyjnie poskręcanym, ufarbowanym na przeróżne kolory sznurkiem. Innymi elementami ozdobnymi mogą być kolorowe i mieniące się w słońcu kamienie czy też filcowe elementy w kształcie kwiatów.

Mimo iż niektórym kobietom może się wydawać, że buty na koturnie są niewygodne, w związku z czym nie nadają się do tego, aby założyć je np. do pracy, trzeba zdecydowanie powiedzieć, że nie jest to prawdą. Buty na wysokich koturnach są bardzo praktyczne i funkcjonalne, świetnie sprawdzają się właściwie w każdych warunkach, a dodatkowo są znacznie wygodniejsze niż np. buty na wysokim obcasie. Idealnie nadają się dla niższych kobiet, które cały dzień spędzają w ruchu.

Koturny znane są od lat, największą popularnością osiągnęły w starożytności, gdzie nosili je greccy aktorzy, aby być lepiej widocznymi na scenie. Później zielone balerinki na koturniesłuch o tych butach właściwie zaginął (czasem można było jedynie usłyszeć, że noszą je kobiety lekkich obyczajów), na dobre koturny ponownie pojawiły się dopiero w latach 70. XX wieku i od tego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Ostatnio zauważyli je również projektanci mody i postanowili wykorzystać w swoich kolekcjach.

RelatedPost