Damskie półbuty na wiosnę

wiosenne półbuty damskieWiosna tuż tuż i mimo że za oknem obserwujemy ostatnio pogorszenie pogody, warto już teraz pomyśleć o tym, jakie półbuty będą modne na wiosnę. Wiosna to przede wszystkim wyższe temperatury, promienie słoneczne wyłaniające się zza chmur i budząca się do życia przyroda. Jakie buty najlepiej więc oddadzą atmosferę tej pory roku? Z pewnością, tej wiosny modne będą półbuty w czystych, intensywnych kolorach, które podkreślą budzącą się wokół roślinność, a także świeżość i szczęście, jakie są z nią związane.

To właśnie wiosna jest czasem, kiedy można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, także jeśli chodzi o barwy obuwia. W tym roku najmodniejsze będą buty w intensywnych kolorach – przyciągające wzrok i odróżniające się na szarym bruku. Alternatywą dla mocnych kolorów będą odcienie beżu i brązy – w końcu nie każdy lubi, kiedy jego stopy przyciągają wzrok innych ludzi…

Wiadomo jednak, że jeśli chodzi o buty to nie kolor jest najważniejszy, ale fason. W nadchodzącym sezonie wiosna/lato 2012 dużą popularnością będą cieszyć się półbuty na lekkim podwyższeniu. Jeśli mowa o podwyższeniu, to chodzi tu zarówno o koturnę, jak i o obcas. Nowością w tym roku będą dodatkowe elementy półbutów wiosennych, będą do wyraziste dodatki i ozdoby obuwia: wszelkiego rodzaju kokardy i kwieciste aplikacje (najlepiej duże i wyraziste). Najlepiej, żeby półbuty były dyskretnie zapinane, żeby nie odciągać uwagi od modnej aplikacji.

Co ważne, półbuty wiosenne powinny być przede wszystkim lekkie i radosne – tak jak pora roku, w której będą cieszyły się popularnością. Tak więc wszystkie ciężko wyglądające buty (na „topornych” koturnach, grubych podeszwach czy zbyt ciężkich obcasach) powinny zostać schowane głęboko do szafy, gdzie mogą spokojnie czekać na nadchodzącą jesień.

Wiosna to niestety również roztopy, dlatego podczas kupna półbutów, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wytrzymałość, a także zaopatrzyć się w odpowiednie środki konserwujące obuwie. Niczym przyjemnym jest bowiem założenie fajnych butów, które za chwilę przemokną – podczas zakupów obuwia należy być więc rozsądnym!