Damskie trapery

jesienne traperyDo najbardziej praktycznych damskich butów na jesień należy bezapelacyjnie zaliczyć trapery. To jednak nie tylko popularne buty na jesień, ale przede wszystkim obuwniczy hit na zimę 2012/2013.

Trapery do niedawna kojarzone były wyłącznie z obuwiem sportowym, w które zaopatrywali się przede wszystkim zapaleni, górscy wędrowcy. Obecnie, trapery stały się obuwiem, które łączy w sobie wygodę oraz elegancję, dlatego świetnie wyglądają zarówno w połączeniu z casualowym strojem, jak i stylizacją bardziej wyjściową.

W sklepach obuwniczych można znaleźć wiele różnych fasonów traperów, a jednymi z najpopularniejszych są trapery na obcasie.

Jasienne trapery mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Największym powodzeniem wśród kupujących cieszą się jednak trapery wykonane z naturalnej skóry, która nie tylko idealnie dopasowuje się do kształtu stóp, ale także razem z nimi oddychają, dzięki czemu właściwie niemożliwym jest ich przepocenie. Niestety, skórzane trapery są bardzo drogie, ponieważ charakteryzują się najwyższą klasą. Można je oczywiście zastąpić traperami wykonanymi ze skórki ekologicznej, jednak będą one miały jedynie podobną jakość.

Jak wspominałam we wcześniejszym artykule, tej jesieni kontynuowany jest trend obuwia welurowego oraz zamszowego, dlatego bardzo dużo modeli traperów wykonanych jest z tych materiałów. Trzeba jednak przyznać, że nie są one zbyt praktyczne, kiedy za oknem królować będzie plucha (wtedy lepiej zastąpić welurowe trapery traperami skórzanymi).

Warto zaznaczyć, że jesienne trapery są zwykle butami sznurowanymi, choć na sklepowych półkach można znaleźć również trapery wsuwane lub zasuwane na zamek. Jednak prawdziwe trapery zawsze były i będą charakteryzowały się sznurowaniem.

Jakie kolory traperów są modne na jesień?

Najciekawiej wyglądają trapery w żywych kolorach: pomarańczach, czerwieniach, żółciach czy brązach. Największą popularnością cieszą się jednak wciąż czarne i grafitowe trapery – nie rzucają się bowiem w oczy, a jednocześnie można je założyć do każdego stroju.

RelatedPost