Dziecięce klapki

Zakup obuwia dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Dzieci są bardzo Klapki dla dzieciruchliwe, a chwila spokoju kosztuje je wiele wysiłku. Wybierając buty trzeba więc skłonić swoją pociechę do odrobiny cierpliwości. W jaki sposób to zrobić?

Najlepiej, kiedy dziecko się czymś zainteresuje, usiądzie i pozwoli rodzicom swobodnie przymierzać coraz to nowe pary butów. Zainteresowanie dziecka może wzbudzić zabawka lub opowieść związana z przymierzanymi butami (wszystko zależy od wyobraźni rodzica lub sklepowego sprzedawcy). Można też spróbować samemu przymierzać buty, dzięki czemu dziecko zauważy, że naśladując rodzica, może przez chwilę poczuć się jak osoba dorosła.

Najtrudniej kupować buty pełne, ponieważ dziecko nie do końca potrafi określić, czy dany rozmiar jest dobrze dopasowany do stopy. Rodzice często proszą dziecko o poruszanie palcami i sami starają się wyczuć, na ile dane buty są wygodne. Znacznie łatwiej jest wybierać obuwie letnie: sandały i klapki, ponieważ podczas przymierzania dokładnie widać, czy przymierzany but jest dobrze dopasowany.

Nadchodzi lato, a wraz z nim rodziców czeka wizyta w sklepie z obuwiem dziecięcym. Największym zainteresowaniem będą cieszyć się sandały i klapki. Podczas kupna tego rodzaju obuwia trzeba pamiętać, że najlepiej jest kupować buty trochę większe, a to dlatego, że dziecko bardzo szybko rośnie i może się okazać, iż kupione na początku lata buty pod koniec wakacji będą za małe.

Jeśli mowa o letnich klapkach dla dzieci, to polecane są szczególnie modele na gumowych podeszwach i zapinane na rzep. Jakie są zalety tego typu butów? Po pierwsze – dzięki gumowej podeszwie można mieć pewność, że podczas zabawy np. przy basenie dziecko się nie poślizgnie i nieDziewczęce klapki letnie uderzy głową w twarda posadzkę; prościej mówiąc – buty są bezpieczniejsze (szczególnie, że dzieci to bardzo ruchliwe istotki). Po drugie – rzep daje możliwość swobodnego dopasowywania buta do rodzaju podbicia stopy dziecka; kupując takie klapki, można mieć pewność, że stopa będzie wygodnie usytuowana w bucie i nie będzie przez niego przelatywać.

Klapki zapinane na rzep mają jedną wadę, a mianowicie rzepy dość szybko ulegają zużyciu, szczególnie jeśli są często używane. Aby klapki tego typu posłużyły dziecku dłuższy czas, najlepiej w niewidoczny sposób zszyć rzepy.

Trendy obuwnicze

Kolorowe klapki na lato Lato to pora roku, w której staramy się przede wszystkim eksponować stopy. Mogą nam w tym pomóc modne klapki, które podkreślą to, że stopy są ładne i ...
Wygodne damskie koturny Jeśli mowa o butach na koturnie to tego lata warto zwrócić na nie szczególną uwagę. A to dlatego, że skupili się na nich światowej sławy projektanci m...
Kolorowe letnie kalosze Za oknem letni deszczyk, a Ty miałaś na wieczór zaplanowanego grilla w ogordzie? Nie martw się, już nie musisz odwoływać imprezy, bo boisz się przemoc...
Buty na drewnianym obcasie Buty na drewnianym obcasie to obuwie, którym nie pogardzi żadna elegantka. Jego prosty a zarazem seksowny styl przyciąga męskie oko, a jednocześnie je...