Espadryle – buty lata

Podeszwa z trawy lub juty, natomiast górna część z bawełny lub lnu – tak można w Różowe espadryle na koturnienajprostszy sposób opisać buty, które w sezonie letnim cieszą się niezwykłym powodzeniem wśród kobiet, a także i mężczyzn! Mowa tu o espadrylach, czyli butach idealnych na letnie upały. Espadryle mogą mieć dwa fasony: pierwszy charakteryzuje płaska podeszwa, drugi natomiast to buty na koturnie.

Espadryle na płaskiej podeszwie wybierane są przez osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. To buty wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu stopa się w nich nie poci, nie pojawiają się też żadne odparzenia czy pęcherze. Jednym słowem można powiedzieć, że espadryle to idealne obuwie na długie, piesze wycieczki w pełnym słońcu. Trzeba jednak pamiętać, że espadryle to buty, które można w łatwy sposób zniszczyć. A to za sprawą wody. Wystarczy pozwolić, żeby buty namokły, a podeszwa wykonana z trawy może niestety ulec zniszczeniu – tutaj nic nie poradzimy, nie da się jej np. skleić. Warto więc dbać o te wygodne obuwie.

Espadryle na koturnie to jednak niezaprzeczalny hit tego lata. Jest to obuwie typowo kobiece, które podkreśla wakacyjny urok stroju. Na ulicach można najczęściej spotkać espadryle o wyrazistych kolorach lub buty oryginalnie ozdobione, np. przy pomocy cekinów czy koralików. Espadryle na koturnie to najczęściej obuwie, które przykrywa palce i piętę, jednocześnie odsłaniając większą część stopy. Na sklepowych półkach można też jednak znaleźć espadryle całkowicie odsłaniające piętę lub espadryle sandałowe, które trzyma się na nodze za Czarne espadrylepomocą bawełnianych pasków, które można dowolnie i fantazyjnie wiązać wokół kostki.

UWAGA! Jeśli kupujesz espadryle, zwróć uwagę na to, czy mają gumową wklejkę na podeszwie. To bardzo ważne, ponieważ dzięki niej plecionka podeszwy będzie dużo trwalsza.

Kilka ogólnych informacji

Espadryle to jedne z najmodniejszych butów letnich na całym świecie. Ich historia jest dość długa, warto jednak wspomnieć, że espadryle lata swojej świetności w Polsce przeżyły w okresie PRL-u. Serca Polek zdobyły swoją niską ceną oraz komfortem, jaki dawały wszystkim swoim właścicielkom. Tak naprawdę jednak espadryle pochodzą z terenów śródziemnomorskich, gdzie rośnie specjalna trawa, którą wykorzystuje się do wykonania podeszwy tych butów (czasem zastępuje się ją jutą). Trzeba jednak pamiętać, że espadryle to buty idealne na upalne dni, jednak kompletnie nietolerujące wilgoci i wody. Aby się więc nie zniszczyły, trzeba o nie dbać.

RelatedPost