Krótkie botki zamszowe

Jesienią zawsze bardzo popularne stają się buty zamszowe – to bowiem niezwykła Szare botki na szpilceelegancja oraz szyk. Podobnie będzie w tym sezonie, a na pierwszy plan wysuną się tu krótkie, zamszowe botki. Co w nich takiego specjalnego? Są to buty niezwykle eleganckie, a jednocześnie uniwersalne. Można je nosić zarówno do eleganckiej sukienki, jak i do sportowych spodni. Styliści zapowiadają, że dużym zainteresowaniem będą się cieszyły botki sięgające kostki, a także te na olbrzymiej koturnie, która w tym roku króluje już od sezonu letniego!

Jakie kolory zamszowych botków będą najmodniejsze?

Modne będą przede wszystkim kolory stonowane, m.in. odcienie brązu, szarości oraz czerń. To kolory uniwersalne – można je zakładać właściwie do każdego stroju. W połączeniu z szalikiem i rękawiczkami w tym samym kolorze mogą znacząco przyciągać wzrok. Jeśli jednak chodzi o torebki, to w modzie ulicznej nie poleca się dobierania koloru torebki do odcienia butów (tak przynajmniej twierdzi Tomasz Jacyków).

Jesienią chodzi nie tylko o to, żeby ładnie wyglądać, ale również o to, żeby zapewnić sobie dobrą ochronę przed chłodem. Jesienne wieczory są bardzo zimne, w związku z czym najlepiej jest zdecydować się na botki ocieplane, które posłużą nam świetnie nie tylko późną jesienią, ale również zimą. Jeśli dodatkowo będą miały koturnę, zamiast cienkiego obcasa, będzie można je włożyć również podczas mrozów, kiedy chodniki i ulice będą pokryte lodem. Buty na koturnie są bowiem zdecydowanie bardziej stabilne od butów na obcasie.

Zamszowe botki brązoweW nadchodzącym sezonie popularnością będą cieszyć się również płaskie botki, jednak koniecznie zamszowe i krótkie. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że tej jesieni i zimy niezwykłą popularnością będą cieszyć się buty sznurowane, w związku z czym botki zamszowe również powinny mieć sznurowadła.

Botki to buty znane z lat wcześniejszych. Czym zachwycą w nadchodzącym sezonie? Przede wszystkim swoją imponującą wysokością. Mimo że w sklepach będzie można znaleźć buty na płaskiej podeszwie, to zdecydowanie modniejsze będą buty na wysokiej koturnie lub buty na wysokim obcasie (niekoniecznie jednak cienkim – tutaj liczy się również stabilność)!