Kolorowe letnie kalosze

Za oknem letni deszczyk, a Ty miałaś na wieczór zaplanowanego grilla w Kolorowe kaloszeogordzie? Nie martw się, już nie musisz odwoływać imprezy, bo boisz się przemoczonych butów, a co za tym idzie przeziębienia. Dzisiaj możesz stawić czoła nawet najbardziej nieprzewidywalnej pogodzie! Wystarczy włożyć na nogi kalosze, a nawet obfita ulewa nie będzie w stanie zepsuć żadnych Twoich planów.

W tym sezonie kalosze powracają z wielką pompą – projektanci postarali się, aby wśród mnogości fasonów każda, nawet najbardziej wymagająca klientka, znalazła coś dla siebie.

Czym charakteryzują się letnie kalosze?

Jest kilka cech, które różnią kalosze na lato, od kaloszy jesienno-zimowych. Po pierwsze letnie kalosze są wykonane ze znacznie cieńszej gumy, dzięki czemu nie jest w nich gorąco, a jednocześnie noga się nie poci (to również zasługa specjalnego materiału, który znajduje się wewnątrz buta i w odpowiednim momencie pochłania wilgoć – stopa czuje się więc zawsze komfortowo). Tego typu buty mają również znacznie cieńszą podeszwę od kaloszy przeznaczonych na inne sezony, a ich cholewka jest niska – sięga do połowy łydki lub nawet niżej (choć oczywiście największą popularnością w dalszym ciągu cieszą się kalosze sięgające do przedkolana).

Kalosze letnie mają różne kolory: niektóre są w groszki, inne w szalone mazańce, a jeszcze inne mają jednolitą barwę. Bardzo popularne w tym roku są motywy kwiatowe występujące na wszelkich ubraniach i dodatkach – taki motyw będzie można z pewnością znaleźć także na kaloszach! Jak zostało już wcześniej wspomniane, tutaj nawet najbardziej wymagająca dziewczyna znajdzie coś dla siebie.

Letnie kalosze to idealne obuwie na pochmurne dni, kiedy na niebie zamiast Różowe kaloszesłońca widnieje ciemna pierzyna chmur. Są to buty, które najlepiej sprawdzają się podczas wszelkiego rodzaju imprez plenerowych (w tym również koncertów), kiedy to trawa jest wilgotna i zamiast dobrej zabawy można się nabawić jedynie przeziębienia… Kalosze, dzięki mnogości kolorów, wyglądają modnie – coraz częściej można zauważyć, że nawet znane osoby przekonują się do tego rodzaju butów.

Nie zwlekaj więc: wybierz się do sklepu, przymierz i kup, a z pewnością staniesz się kolejną szczęśliwą posiadaczką tych letnich, modnych butów!

RelatedPost