Męskie buty w kratkę

Panowie mają znacznie trudniejszy orzech do zgryzienia niż panie, jeśli mowa o Czerwone trampki w kratkę męskieobuwiu. Nie każdy bowiem model czy wzór wydaje się dla nich odpowiedni. Często muszą rezygnować z zakupu butów, które im się podobają, aby nie zostać posądzonym o zniewieścienie. Panowie przede wszystkim omijają wzory kwiatowe, które z całą pewnością, kojarzone są z damskim strojem (chyba, że mowa o letnich, męskich kąpielówkach). W jaki sposób mogą je zastąpić? Z pewnością naprzeciw wychodzi im wszelkiego rodzaju kratka: od drobnej pepitki, po szeroką, szkocką kratę.

Buty w kratkę są w tym sezonie bardzo modne (zarówno jeśli mowa o obuwiu męskim, jak i damskim – dużą popularnością cieszą się damskie półbuty na niższym obcasie, z odkrytymi palcami). Wprawdzie na pierwszy rzut oka mogą wyglądać nieciekawie, jednak umiejętnie zestawione ze stonowanym strojem, nadadzą oryginalnego charakteru niejednemu mężczyźnie (a także i kobiecie).

Buty, które zdobi krata można zwykle zakwalifikować do obuwia sportowego – jeśli oczywiście mowa o obuwiu męskim. To zwykle trampki o wyrazistych połączeniach kolorów: np. błękitnego i brązowego czy czerwonego i żółtego. Rzadziej można spotkać półbuty w kratkę – właściwie eleganckie obuwie męskie ma raczej stonowane barwy, dlatego krata jest tu wzorem mało popularnym. Na ekstrawaganckie wzory lub kolorowe mazańce Półbuty w kratkędecyduje się niewielu mężczyzn – zwykle są to projektanci mody, artyści, celebryci lub odważne jednostki, które lubią przyciągać do siebie wzrok. Dlaczego tak się dzieje? Otóż Polacy wciąż wyznają zasadę, że lepiej pozostawać niewidocznym w tłumie – starają się stopić z otoczeniem, zakładając szare i nieciekawe stroje. Przynosi to wiele rozczarowań, dlatego warto poszerzyć punkt widzenia i spróbować czegoś nowego, oryginalnego – np. czegoś takiego jak buty w kratkę!

Krata może przybierać różne formy, dzięki czemu cały strój staje się ciekawszy. Osoba, która założy np. wysokie trampki w kratkę, ma szansę zrobić pozytywne wrażenie nie tylko na rówieśnikach, ale też na osobach, które same boją się zaryzykować, uzupełniając swój strój ekstrawaganckimi dodatkami.

RelatedPost