Romantyczne buty w kwiaty

Letnie buty w kwiatyKwiaty to w tym sezonie najmodniejszy wzór, jaki pojawia się właściwie na wszystkich przedmiotach codziennego użytku. Niezwykle popularne są przede wszystkim kwieciste ubrania, które przywodzą na myśl swobodny, hipisowski strój, a więc modę lat 70.

Która z nas nie marzyła o tym, aby założyć kolorową bluzkę w kwiaty, spodnie dzwony, buty na wysokich koturnach i wielkie okulary przeciwsłoneczne? Teraz jest to jak najbardziej na czasie! Dzięki kwiecistym ubraniom można poczuć się luźno i swobodnie, co niestety dzisiaj rzadko się zdarza…

Kwiaty pojawiają się dosłownie wszędzie – bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się buty z kwiecistymi nadrukami i motywami. Jakie buty ozdabiane są w ten sposób? Kolorowe nadruki najczęściej pojawiają się na butach sportowych, np. na trampkach, które świetnie pasują do jeansów i t-shirta. Eleganckie buty ozdobione są raczej kwiatowymi dodatkami, które przymocowane są najczęściej do czubka buta – taka sytuacja ma miejsce np. w balerinkach – lub, jeśli mowa o butach na koturnie, do podeszwy.

Obuwie w kwiatyKwiatowe dekoracje butów mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej są to materiały skóropodobne – te same, z których zrobione są buty – a także bawełna (szczególnie, jeśli mowa o letnich butach na koturnach). Jednak kwiaty na obuwiu mogą być również nadrukowane, namalowane, wyszyte, a nawet stworzone z drobnych i błyszczących koralików. W sklepach jednak najczęściej można spotkać baleriny z doszytymi na czubku kwiatkami, często ozdobionymi błyszczącymi dodatkami.

Jakie kolory kwiatów dominują na butach? Na obuwiu sportowym i na „gumiakach” można najczęściej zauważyć, że pojawiają się różne wyraziste kolory (od wściekłej żółci, po głębokie fiolety i uspokajające odcienie zieleni), z kolei na butach eleganckich kolor kwiatów jest dokładnie dopasowany do barwy butów, na których się znajduje.

Buty z motywami/dekoracjami kwiatowymi są bardzo popularne szczególnie latem, ponieważ ich żywe kolory i związek z naturą przywodzą na myśl radosne i szczęśliwe wakacyjne chwile. Takie buty mogą rozgonić każde chmury – dzięki kwiatom świat ma szansę stać się lepszy.

RelatedPost