Zimowe buty na ferie w górach

ciepłe buty na zimęFerie zimowe to czas, na który wiele osób czeka z wielką niecierpliwością. Czas ten zwykle spędza się w górach. Ośnieżone szczyty gór to idealne miejsce zarówno na górską wspinaczkę (choć tutaj należy być bardzo ostrożnym i nie wybierać się w góry, kiedy może okazać się to zbyt niebezpieczne), podczas której można zobaczyć przepiękne widoki, jak i na wypad na narty czy deskę. Zima może być jednak nieprzyjacielem, a to ze względu na niską temperaturę. Aby uchronić się przed zimowym chłodem, warto zadbać o odpowiednie buty, które sprawią, że będzie można cieszyć się feriami zimowymi bez zaprzątania sobie głowy przemoczeniem stóp lub odmrożeniami.

Najlepsze buty na ferie zimowe to buty trekkingowe. Jest to specjalistyczne obuwie, które nie tylko chroni stopy przed zimnem i odmrożeniami, ale także zapewnia całkowity komfort użytkowania. W takich butach nie straszna żadna śnieżyca ani odwilż!

Gdzie szukać najlepszych butów trekkingowych? Na rynku obuwniczym istnieje wiele firm, które specjalizują się w produkcji tego typu obuwia. Każdy z nas zna takie marki jak Campus czy Alpinus, które cieszą się wielką popularnością nie tylko w Polsce. Żeby kupić dobry model tego rodzaju butów, trzeba się co nieco orientować w ich charakterystyce, ponieważ czasem można się niestety rozczarować…

Okazuje się, że modele butów trekkingowych, które posiadają termoizolację, a więc utrzymują stałą temperaturę wewnątrz buta, niezależnie od tego jaka jest pora roku, mogą być noszone przez 365 dni! Dlatego fakt, że takie buty są dość drogie, nie powinien odstraszać, bowiem jest to obuwie całoroczne. Oprócz zalety, jaką jest termoizolacja, buty trekkingowe posiadają również amortyzatory, dzięki czemu można chodzić w nich nie odczuwając zupełnie nierówności terenu (podeszwa jest gruba, co sprawia, że dodatkowo chroni przed zimnem). Buty są pokryte specjalną membraną, dzięki której są nieprzemakalne, efekt ten można jeszcze dodatkowo wzmocnić za pomocą specjalnych środków w aerozolu.

Jeśli więc wybierasz się na urlop w góry, najlepsze co możesz zrobić, to zaopatrzyć się w parę butów trekkingowych!

RelatedPost